wideokonferencja sprzęt

2019-05-17

Wideokonferencja - jaki sprzęt jest niezbędny?

Coraz więcej osób w Polsce i na świecie wybiera pracę zdalną. Okazuje się to opłacalne dla obydwu stron - zarówno pracownika, jak i pracodawcy. W takim przypadku jednak trzeba być gotowym, że wideokonferencja będzie czymś na porządku dziennym. Aby ją przeprowadzić, potrzebujesz przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Co jest ci niezbędne, żeby przeprowadzić skuteczną wideokonferencję? Zapraszamy do lektury. Dzięki niej z łatwością przebrniesz przez niezliczone oferty znalezione w sieci pod hasłem “wideokonferencja sprzęt https://www.axium.pl/oferta/wideokonferencje/“.


Teleobecność

Duże korporacje i prężenie działające firmy, które odbywają wideokonferencje z wielkimi klientami z całego świata, nie znajdą z pewnością dla siebie lepszego systemu niż teleobecność (telepresence). Jest on niezastąpiony, gdy mówimy o dużych spotkaniach na odległość. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę jego niemałą cenę, a na takie koszty nie może pozwolić sobie mały przedsiębiorca. Co zatem powinien wiedzieć, by nie dać się naciągnąć ofertami spod hasła “wideokonferencje sprzęt”?


Wideokonferencje dla MŚP

Najważniejsze w przypadku wideokonferencji w mniejszym i średnim przedsiębiorstwie jest doskonałej jakości łącze internetowe. Musi obsługiwać format HD - zarówno dla połączenia audio, jak i połączenia wideo. Pamiętaj, że wszystko zależy od ilości osób, z którymi musisz się połączyć. Im będzie ich więcej, tym twoje łączę musi cechować się wyższą przepustowością.


Sprzęt do wideokonferencji: kamera

Trudno nazwać spotkanie online wideokonferencją, jeśli nie posiadacie połączenia wideo. Dlatego przeszukiwanie ofert w sieci pod hasłem “wideokonferencja sprzęt” z pewnością powinieneś rozpocząć od poszukiwania dobrej kamery. Co to znaczy? Wybieraj sprzęt wideo, który ma możliwość regulacji oraz obsługuje tryb szerokokątny i panoramiczny. Dobra kamerka internetowa, która sprawdzi się w czasie wideokonferencji, powinna rejestrować obraz w rozdzielczości 720p i proporcjach 16:9. Nie będzie cię ona zbyt wiele kosztowała - jej cena zamknie się z pewnością w 200 złotych. Pamiętaj, że kamera wbudowana w laptopa nie da się tak dobrze wyregulować i przekazywany przez nią obraz nie jest najlepszej jakości.

Pamiętaj także, że - jeśli chcesz być traktowany poważnie - w zasięgu twojego wideo nie powinny znaleźć się żadne niepożądane i nieprofesjonalne elementy. Zadbaj również o swój wygląd i ogarnij przestrzeń dookoła siebie. W przeciwnym razie, niezależnie od kamery, którą znajdziesz pod hasłem “wideokonferencje sprzęt”, wypadniesz bardzo nieprofesjonalnie w oczach swoich współpracowników.


Sprzęt do wideokonferencji: mikrofon

Wideokonferencja sprzęt to jednak nie tylko obraz - zadbaj również o dobrej jakości dźwięk, który może zapewnić ci mikrofon. Najwygodniejsze rozwiązanie, jakie znajdziesz pod hasłem “wideokonferencja sprzęt” w sieci, to z pewnością słuchawki wyposażone w mikrofony. Jeśli nie zasłaniają twarzy i są wygodne - to wasz klucz do udanej konferencji. Masz jednocześnie pewność, że nie dojdzie do nieprzyjemnego sprzężenia zwrotnego.